Finał

Finał 2021

Finał POLISH CLASSIC – MISTRZOSTWA MISTRZÓW

Bezpośredni awans do turnieju finałowego uzyskują golfiści zajmujący 1 miejsca w każdej z grup. Kategorią nadrzędną jest grupa stroke play brutto. W przypadku jeżeli ktoś zajmie jednocześnie 1 miejsce w grupie stroke play brutto i stableford netto to z grupy stableford kwalifikacje do finału otrzymuje osoba z miejsca 2. Golfiści z miejsca 2 lub kolejnego w każdej z grup mogą zostać zaproszeni do udziału w turnieju finałowym w przypadku wycofania się zawodnika z bezpośrednią kwalifikacją z danej grupy. W przypadku, gdy golfista posiadający już kwalifikację do turnieju finałowego na kolejnych eliminacjach zajmie 1 miejsce w jednej z grup, to awans przechodzi na następną sklasyfikowaną osobę w tej samej grupie.

Grupy kwalifikacyjne:

Kobiety

  • Grupa Handicapowa do 18,0 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 18,1 do 32,0 – stableford netto

Mężczyźni

  • Grupa Mężczyzn – stroke play brutto
  • Grupa Handicapowa do 12,0 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 12,1 do 20,0 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 20,1 do 32,0 – stableford netto

Finał turnieju Polish Classic 2021  odbędzie się na neutralnym zagranicznym polu golfowym, który podamy w późniejszym terminie. W turnieju finałowym będzie mogło wystartować maksymalnie 22 golfistki i 44 golfistów. Osoba, która otrzymała kwalifikację z danej grupy handicapowej w turnieju finałowym będzie też do niej przypisana.  Nie ma znaczenia czy zgodnie z jej HCP WHS na dzień turnieju finałowego powinna być przydzielona do tej grupy czy nie. Osoby które otrzymały kwalifikację z grupy stroke play brutto zostaną przydzielone do grupy handicapowej zgodnej z ich HCP WHS na dzień turnieju finałowego. Wszystkie osoby grające w finale, które nie skreślą dołka będą klasyfikowanie w grupie stroke play brutto i grupie handicapowej.

W turnieju finałowym grupy indywidualne są takie same jak w turniejach eliminacyjnych. Jedyną różnicą jest to, że będzie dodatkowa klasyfikacja drużynowa, którą tworzyć będą osoby zakwalifikowany z tego samego turnieju eliminacyjnego. W sumie będzie 11 drużyn reprezentowanych przez 6 osób (2 kobiety i  4 mężczyzn).

Polish Classic © 2024